Farkındalık Festivali Nedir?

Farkındalık Festivalleri 2008 yılından bu yana Türkiye’de bir ilke imza atarak kesintisiz her ay yapılan etkinliklerde hem eğlenceli, kaliteli bir tatil, hem de eşsiz bir yenilenme ve değişim fırsatı sunuyor.

Topluma uyum sağlamak ve bir yer edinmek için doğallığından feragat etmek zorunda kalan bireyin gittikçe kendisine yabancılaşması, bütünlüğünü kaybetmesi, negatif duygularla dolması, böylece bedensel, zihinsel ve duygusal yapısında hasarlar oluşması bizleri bu festivaller için harekete geçirdi. Bireyin tekrar öz doğasına dönerek tamlık içinde hayatını sürdürebilmesi için ihtiyacı olan her konuda gereken program ve teknikleri hazırladık ve bu festivallerle sizlere sunduk.

Her çalışma kadim bilgilerin bilimsel metot ve derin bilgelik ile günümüz insanına uyarlanmasından oluştu. Dini, dili, ırkı, cinsiyeti, yaşı ve yeterliliği ne olursa olsun toplumun her kesiminden kişiler bu programları rahatlıkla uygulayabiliyor ve kesinlikle olumlu sonuçlarını kendinde gözlemleyebiliyor.

Farkındalık festivalleri yılın her ayı yurtiçi ve yurtdışı yüzlerce katılımcının heyecanlı bekleyişleriyle Türkiye’nin güzel doğası ve özgün coğrafyasında bambaşka bir varoluşun kapılarını aralıyor. Barış ve huzur dolu, kendini yenileyebilen, varoluşun kaçınılmaz bir olgusu olan değişim ve farklılıklar karşısında direnç göstermek yerine bunları esnek bir şekilde kucaklayabilen, farkındalık sahibi bireylerden oluşan bir toplumu hedefliyor. Bireyin doğasındaki tüm bileşenler uyum içinde bir araya gelirken çok önemli iki olgu gerçekleşmeye başlıyor: Gerçek huzur ve coşku.

Dünya Değişim Akademisi’nin 55 yıllık birikimini doğanın muazzam iyileştirme gücüyle birleştiren bu festivaller sizi her an değişmekte olan yaşam dinamiklerine karşı etkili yanıtlar verebilen yeni bir insana dönüştürürken bir yandan da oldukça keyifli vakit geçirmenizi, doğayla iç içe olmanızı ve tüm stresinizi geride bırakmanızı sağlıyor. Ve bu esnada paha biçilmez bir bilgelikle karşılaşıyorsunuz.

Tüm festival bireyi bunun için dolaylı ya da dolaysız onlarca şey denemiş olduğu telaşlı hayatların ötesine taşıyor. Kimi zaman çam kokusu, kimi zaman deniz kokusu eşliğinde içinize çektiğiniz her bir nefes size varolduğunuzu hissettiriyor.

Ve bu sadece bir başlangıç...

Tüm bunların yanı sıra yüzlerce pozitif insanla keyifli buluşmalar, yaşanan deneyimler, gidilen yerleri keşfedebileceğiniz gezintiler, sağlıklı ve lezzetli yemekler, kaliteden ödün vermeden seçilmiş tesislerin spa, havuz veya plajında geçirilecek vakit de program kapsamında.

Bu festivaller bilinen festival tanımının dışına çıkarak eğlenirken yenilenmenizi, kısa bir mola verdiğiniz günlük telaşlarınıza yepyeni ve enerjik dönmenizi sağlıyor. Dönüşte size buruk bir tatil yorgunluğu değil, yenilenmiş bir beden, etkin çözümler sunabilen bir zihin ve coşku dolu duygular eşlik ediyor.

“Festivale katılın hayatınız festival olsun!” sloganıyla gerçekleşen Farkındalık Festivalleri sağlık, yenilenme ve coşkunun insanlara sınırsızca dağıtıldığı bir kaynak olarak küresel bir festival olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Siz de eğer hem eğlence hem de gerçek bir arınma, şifalanma ve dönüşümün birlikte sunulduğu bir tatil arıyorsanız cevabı buldunuz: Farkındalık Festivalleri. Size düşen sadece yola koyulmak...

Hayatını Sonsuza Dek Değiştirecek Bir Festival

Şarkı söyle, dans et ve kendini bul!

EN